ការជួបជុំមួយដើម្បីអំពាវនាវឱ្យមានសន្តិភាព នឹងត្រូវធ្វើឡើងក្នុងទីក្រុងបាងកក
(បាងកក)៖ ការប្រមូលផ្ដុំគ្នាមួយដើម្បីអំពាវនាវរកសន្តិភាព នឹងត្រូវធ្វើឡើងក្នុងទីក្រុងបាងកក នៅរសៀលម៉ោង៣ ថ្ងៃសៅរ៍ ទី១៣ ខែធ្នូ នៅឯមជ្ឈមណ្ឌលសិល្បៈ និងវប្បធម៌ក្រុងបាងកក និងនៅម៉ោង ៤៖៣០នាទីរសៀលថ្ងៃដដែល នៅឯសាកលវិទ្យាល័យ Srinakharinwirot។ នេះបើតាមការកាសែតថៃ Khaosod។
នៅក្នុងការអំពាវនាវរបស់ខ្លួន ក្រុមអ្នករៀបចំពិធីជួបជុំខាងលើ បាននិយាយថា «យើងមិនចង់ឃើញមនុស្សស្លាប់តទៅទៀតនោះទេ។ យើងមិនចង់ឃើញបរិយាកាសតានតឹងឡើយ ពីព្រោះសង្គម របស់យើងមានបញ្ហាធំដើម្បីដោះស្រាយរួចទៅហើយ។ អំពើហិង្សាមិនមែនជាមធ្យោបាយនោះទេ ហើយការប្រឈមមុខដាក់គ្នាភ្នែកនឹងភ្នែក ធ្មេញនឹងធ្មេញ ក៏មិនមែនជាដំណោះស្រាយនៅក្នុង សង្គមប្រជាធិបតេយ្យមួយនោះដែរ»។
ក្រុមអ្នករៀបចំថៃទាំងនោះ ក៏បានអំពាវនាវឱ្យមនុស្សម្នាចូលរួមជាមួយពួកគេដើម្បីទាមទារឱ្យយោធា និងរដ្ឋាភិបាលថៃ អនុវត្តបទឈប់បាញ់ជាបន្ទាន់មួយ និងផ្ដួចផ្ដើមកិច្ចចរចាភ្លាមៗ ក៏ដូចជា ប្រើប្រាស់ការសម្របសម្រួលដែលមានស្រាប់តាមរយៈប្រធានអាស៊ាន លោកនាយករដ្ឋមន្ត្រីម៉ាឡេស៊ី អាន់វ៉ា អ៉ីប្រាហ៊ីម៕