ឯកឧត្តមបណ្ឌិត សុខ ប្រសិទ្ធិ ទីប្រឹក្សាសម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងជារដ្ឋលេខាធិការក្រសួងព័ត៌មាន និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃគណៈកម្មការប្រតិបត្តិ សម្ពន្ធយុវជនអាហារូបករណ៍(ស២) អញ្ជើញចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសពឧបាសិកា ផាត់ អ៊ួក នៅស្រុកកញ្ចៀច ខេត្តព្រៃវែង
(ខេត្តព្រៃវែង): នារសៀលថ្ងៃទី១៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត សុខ ប្រសិទ្ធិ ទីប្រឹក្សាសម្ដេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែ ត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និង ជារដ្ឋលេខាធិការក្រសួងព័ត៌មាន និងជាប្រធាន ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃគណៈកម្មការប្រតិបត្តិ សម្ពន្ធយុវជនអាហារូបករណ៍(ស២) អញ្ជើញ ចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសពឧបាសិកា ផាត់ អ៊ួ ក ដែលត្រូវ ជាម្តាយបង្កើតបស់ ឯកឧត្តម ហុក ហ៊ាង អគ្គលេខាធិការរង (ស.យ.អ.ក) បាន ទទួលមរណភាពនៅថ្ងៃពុធ ១២រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង ៨១៥នាទីយប់ ក្នុង ជន្មាយុ ៨៧ឆ្នាំ ដោយជរាពាធ។ ដែលពិធីប្រារព្ធ ធ្វើនៅហដ្ឋាន ឃុំកញ្ជ្រៀច ស្រុកកញ្ចៀច ខេត្តព្រៃវែង ។