ឯកឧត្តម ខូយ រីដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ បានអញ្ជើញចូលរួម ពិធីបើកសន្និបាតត្រួតពិនិត្យលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៥ និងលើក ទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៦ របស់ក្រសួងមហាផ្ទៃ ក្រោម អធិបតីភាព ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយក រដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ.
(រាជធានីភ្នំពេញ): នៅព្រឹកថ្ងៃទី៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ នេះ ឯកឧត្តម ខូយ រីដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ បានអញ្ជើញចូលរួម ពិធីបើកសន្និបាតត្រួតពិនិត្យលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៥ និងលើក ទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៦ របស់ក្រសួងមហាផ្ទៃ ក្រោម អធិបតីភាព ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយក រដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ នៅសាលប្រជុំ នៃទីស្តីការក្រសួង មហាផ្ទៃ។
នាឱកាសនោះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ណែនាំ អង្គសន្និបាតក្រសួងមហាផ្ទៃ ផ្តល់សារៈសំខាន់ ចំពោះបទអន្តរាគមន៍ និងបទបង្ហាញចែករំលែក បទពិសោធ ទាំង១១ប្រធានបទ!
ពីវេទិកាអធិបតីនៃពិធីបើកសន្និបាតត្រួតពិនិត្យ លទ្ធផលការងារ ឆ្នាំ២០២៥ និងលើកទិសដៅ ការងារ ឆ្នាំ២០២៦ របស់ក្រសួងមហាផ្ទៃ នាព្រឹក ថ្ងៃទី៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិ បណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រី ក្រសួងមហាផ្ទៃ បានមានប្រសាសន៍ណែនាំ អង្គសន្និបាត យកចិត្តទុកដាក់ និងផ្តល់ សារៈសំខាន់ ចំពោះបទអន្តរាគមន៍ និងបទ បង្ហាញចែករំលែកបទពិសោធ លើប្រធានបទ ចំនួន១១ ក្នុងដំណើរការសន្និបាត ដែលនឹងបន្ត រហូតដល់ថ្ងៃទី៥ ខែកុម្ភៈ។
ប្រធានបទទាំង១១ ដែលប្រមុខក្រសួងមហាផ្ទៃ កម្ពុជា បានសង្កត់ធ្ងន់នោះរួមមាន៖
១.បទអន្តរាគមន៍ស្តីពីការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងអំពើ ឆបោកតាមប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា ការប្រយុទ្ធប្រឆាំង បទល្មើសគ្រឿងញៀន និងការបោសសម្អាតក្មេង ទំនើង ដោយ អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ
២.បទអន្តរាគមន៍ស្តីពីការផ្តល់សេវារដ្ឋបាលតាម អង្គភាពច្រកចេញចូលតែមួយនៃរដ្ឋបាលរាជធានី ខេត្ត ដោយ អគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល
៣.បទអន្តរាគមន៍ស្តីពី ការងារជំរុញផ្តល់ អត្តសញ្ញាណបណ្ណសញ្ជាតិខ្មែរ និងឯកសារ អត្តសញ្ញាណផ្សេងទៀតជូនប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរ ទូទៅ និងប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរដែលទើបរិលត្រ ប្រទេសថៃ ដើម្បីត្រៀមលក្ខណៈក្នុងការចុះឈ្មោះ បោះឆ្នោត និងការបោះឆ្នោតនៅឆ្នាំ២០២៧ និង ឆ្នាំ២០២៨ ដោយ អគ្គនាយកដ្ឋានអត្តសញ្ញាណ កម្ម
៤.បទអន្តរាគមន៍ស្តីពី វិធានការគ្រប់គ្រងវត្តមាន ជនបរទេសនៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដោយ អគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍
៥.បទអន្តរាគមន៍ស្តីពី យុទ្ធសាស្ត្រនៃការ លើកកម្ពស់ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចមូលដ្ឋាន ដើម្បី បង្កើតឱកាសការងារ មុខរបរ និងប្រាក់ចំណូល របស់ប្រជាពលរដ្ឋ ដោយរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ធំ