កម្លាំងអធិការដ្ឋាននគរបាលក្រុងកំពង់សោម បានធ្វើការស្រាវជ្រាវ និងឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យចំនួន ០៣នាក់ ក្នុងករណីអំពើលួចម៉ូតូ និងទូរស័ព្ទនៅសង្កាត់បិតត្រាំង និងសង្កាត់រាម ។
(ខេត្ត​ព្រះសីហនុ)​: ដោយទទួលបានបទបញ្ជាដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពី ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ស រដ្ឋា អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ និងជាស្នងការនគរបាលខេត្តព្រះសីហនុ តាមកាណែនាំពីលោកឧត្ដមសេនីយ៍ត្រី ណុប បញ្ញា ស្នងការរង ទទួលផែនការងារនគរបាលព្រហ្មទណ្ឌ និងដោយមានការសម្របសម្រួលពីលោក ឆាយ សុត្រា ព្រះរាជអាជ្ញារង អមសាលាដំបូងខេត្តព្រះសីហនុ ។កម្លាំងអធិការដ្ឋាននគរបាលក្រុងកំពង់សោម បានធ្វើការស្រាវជ្រាវ និងឈានដល់ឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យចំនួន ០៣នាក់ ក្នុងករណីអំពើលួចម៉ូតូ និងទូរស័ព្ទនៅសង្កាត់បិតត្រាំង និងសង្កាត់រាម នៃខេត្តព្រះសីហនុ​។
កាលពីថ្ងៃទី១៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង៩ និង០០នាទី ប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលសង្កាត់បិតត្រាំង បានទទួលពាក្យបណ្តឹងប្រជាពលរដ្ឋចំនួន ០២នាក់ ឱ្យសមត្ថកិច្ចជួយស្រាវជ្រាវករណី ចោលួចម៉តូពួកគាត់ចំនួន ០២គ្រឿង និងទូរស័ព្ទចំនួន ០២គ្រឿង ។
ក្រោយពីបានទទួលបានពាក្យបណ្តឹង ភ្លាមៗកម្លាំងជំនាញផ្នែកព្រហ្មទណ្ឌ និងប៉ុស្តិ៍បិតត្រាំង ព្រមទាំងប៉ុស្តិ៍រាម បានធ្វើការស្រាវជ្រាវ ឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យ ចំនួន ៣នាក់ រួមទាំងវត្ថុតាង៖
១/ឈ្មោះ ចន ចាន់ ភេទប្រុស អាយុ១៧ឆ្នាំ(មុខរបរមិនពិតប្រាកដ)