ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយក រដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំប្រកាសសមាសភាពក្រុមការងារ នៃសេចក្តីសម្រេចលេខ ១៣២០០ សសរ ចុះ ថ្ងៃទី២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ របស់ក្រសួង មហាផ្ទៃ ស្តីពីការចាត់តាំងក្រុមការងារដឹកនាំ គាំទ្រ តាមដាន និងជំរុញការផ្តល់អត្តសញ្ញាណ បណ្ណសញ្ជាតិខ្មែរ និងឯកសារអត្តសញ្ញាណ ផ្សេងទៀត ជូនប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរទូទៅ និង ប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរ ដែលទើបរិលត្រលប់ពីប្រទេស ថៃ
(ភ្នំពេញ)​: នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយក រដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំប្រកាសសមាសភាពក្រុមការងារ នៃសេចក្តីសម្រេចលេខ ១៣២០០ សសរ ចុះ ថ្ងៃទី២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ របស់ក្រសួង មហាផ្ទៃ ស្តីពីការចាត់តាំងក្រុមការងារដឹកនាំ គាំទ្រ តាមដាន និងជំរុញការផ្តល់អត្តសញ្ញាណ បណ្ណសញ្ជាតិខ្មែរ និងឯកសារអត្តសញ្ញាណ ផ្សេងទៀត ជូនប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរទូទៅ និង ប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរ ដែលទើបរិលត្រលប់ពីប្រទេស ថៃ នៅសាលប្រជុំទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ។