ពាក់ព័ន្ធករណីនេះ អង្គភាពសារព័ត៌មានASEAN DAILY បានសួរទៅកាន់ ម្ចាស់ទីតាំង លោក ហេង សុខា អំពី
ការមានអាជ្ញាប័ណ្ណស្របច្បាប់ដែរឬទេ
អាជ្ញាប័ណ្ណនីមួយៗអនុញ្ញាតត្រឹមកម្រិតណា
និងការបែងចែកបច្ចេកទេសរវាងផ្ទះសំណាក់ និងខារ៉ាអូរខេ ប៉ុន្តែ លោកបានចូលមើលតេឡេក្រាម តែមិនឆ្លើយតប ជាហេតុបង្កើតការសង្ស័យថា អាចមានការលាក់បាំងព័ត៌មានសំខាន់ៗពីសាធារណៈ។ ជាមួយគ្នានេះ លោក ថាញ់ សុខវ៉ាត អធិការនគរបាលស្រុកពញាក្រែក បញ្ជាក់ថា ជាការងារអាជ្ញាធរ។ លោក ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ចិន នី ស្នងការនគរបាលខេត្តត្បូងឃ្មុំ បញ្ជាក់ថា ពាក់ព័ន្ធមន្ទីរទេសចរណ៍។
លោក អឿន រិទ្ធ ប្រធានមន្ទីរទេសចរណ៍ខេត្តត្បូងឃ្មុំ លើកឡើងថា អាចអនុញ្ញាតបាន ប្រសិនបើត្រឹមត្រូវតាមបច្ចេកទេស ប៉ុន្តែសម្រាប់ថ្នាក់ស្រុកអនុវត្តផ្ទាល់ លោក លី សុភាលីន អភិបាលស្រុកពញាក្រែក បានចូលស្តាប់សំណួរ តែ មិនឆ្លើយតប ហេតុនេះហើយដែលធ្វើឲ្យសំណួរច្បាប់ និងការទទួលខុសត្រូវ នៅតែអ័ព្ទស្រអាប់។
-អង្គភាពសារព័ត៌មាន ASEAN DAILY យើងខ្ញុំសូមអំពាវនាវ
ក្នុងនាមជាអ្នកសារព័ត៌មាន និងតំណាងសំឡេងសាធារណៈ អង្គភាពសារព័ត៌មានASEAN DAILY យើងខ្ញុំស្នើសុំដល់ អាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ចគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់
មន្ទីរជំនាញពាក់ព័ន្ធ និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន
មេតាចុះ ត្រួតពិនិត្យជាបន្ទាន់ និងជាក់ស្តែង លើទីតាំង «ហេង សុខា» តាម ច្បាប់ប្រឆាំងជួញដូរផ្លូវភេទ ច្បាប់ទេសចរណ៍ និងច្បាប់សណ្តាប់ធ្នាប់សាធារណៈ ដើម្បី បញ្ជាក់ភាពស្របច្បាប់
ឬចាត់វិធានការតាមច្បាប់ ដោយមិនលំអៀង ប្រសិនបើរកឃើញការបំពាន ព្រោះ ច្បាប់មិនមែនសម្រាប់តាំងបង្ហាញ ហើយ ការមិនអនុវត្តច្បាប់ គឺជាការចូលរួមបង្កើតបទល្មើសដោយប្រយោល
អង្គភាពសារព័ត៌មាន ASEAN DAILY យើងខ្ញុំគ្រាន់តែជាកញ្ចក់ឆ្លុះបញ្ចាំងរិះគន់ក្នុងន័យស្ថាបនាពុំមាន ចេតនាញុះញង់ទៅលើស្ថាប័នឬអង្គភាពពាក់ព័ន្ធមួយណាឡើយ និងសូមរង់ចាំការឆ្លើយបំភ្លឺគ្រប់ស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធគ្រប់ពេលម៉ោងធ្វើការតាមរបបអ្នកសារព័ត៌មានសូមអរគុណ។