ខេត្តព្រះសីហនុ​ ទទួលការទាក់ទាញពីភ្ញៀវជាតិ និងអន្តរជាតិយ៉ាងច្រេីនកុះករ ក្នុងឨកាស​ថ្ងៃទី១​ នៃ​ព្រះរាជ​ពិធីបុណ្យ​អុំទូក​ បណ្តែត​ប្រ​ទីត​ និងសំពះព្រះខែ.
(ខេត្ត​ព្រះសីហនុ)​: ភ្ញៀវជាតិ​ និងអន្តរជាតិបាននាំគ្នាសំរុកទៅសំរាកលេងកម្សាន្តនៅខេត្តព្រះសីហនុយ៉ាងច្រេីនកកកុញ​ នាព្រឹកថ្ងៃទី​៤ ខែមេសា​ ឆ្នាំ២០២៥​ ត្រូវនឹងថ្ងៃ​ទីមួយ​ នៃព្រះរាជពិធីបុណ្យ​អុំទូក​ បណ្តែត​ប្រ​ទីត​ និងសំពះព្រះខែ.
ខេត្តព្រះសីហនុ​ ត្រូវបានគេចាត់ទុកថាជាទិសដៅសំរាប់អ្នកទេសចរដ៏ទាក់ទាញមួយក្នុងចំណោមខេត្តដ៏ទៃទៀតដែលនៅជាប់តំបន់ឆ្នេរ ដោយសារតែខេត្តព្រះសីហនុសំបូរទៅដោយប្រជុំកោះ រមណីយដ្ឋានលុះហែរ​បែបធម្មជាតិ​ កន្លែងកំសាន្តបែបយុវវ័យ​ ​សមុទ្រដែលមានឆ្នេរខ្សាច់សក្បោះលាតសន្ធឹងដាច់កន្ទុយភ្នែក ភាពសំបូរបែបនៃអាហារក្នុងស្រុក អាហារគ្រឿងសមុទ្រ រីស្ស៊ត-​សណ្ឋាគារឯកជន​ និងការតុបតែងលំអរភ្លេីងពណ៌ក្នុងទីក្រុងបែបស៊ីវិល័យ៏ស្រស់ឆេីតឆាយ ហេីយកក្តាដែលសំខាន់បំផុតនោះគឺសុវត្ថិភាព ស្ថេរភាពនយោបាយ និងសុខសន្តិភាព​ ក្រោមការយកចិត្តទុកដាក់ពីសំណាក់ឯកឧត្តម ម៉ាង​ ស៊ីណេត​ អភិបាល​នៃ​គណៈ​អភិបាល​ខេត្ត​ព្រះសីហនុ​ តាមយន្តការដឹកនាំដ៏បុិនប្រសព្វ​ និងឈ្លាសវៃរបស់ប្រមុខរាជរដ្ឋាភិបាលសម្តេចតេជោ ហ៊ុន​ សែន​ អតីត​នាយករដ្ឋ​មន្រ្តី​នៃ​ព្រះ​រាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ រហូតដល់អាណត្តិសម្តេចធិបតី នាយករដ្ឋ​មន្ត្រី​នាពេល​បច្ចុប្បន្ន.
តាងនាមរដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ ឯកឧត្តម​ ម៉ាង​ ស៊ីណេត​សូមស្វាគមន៍ និងសូមគោរពថ្លែងអំណរគុណ យ៉ាងជ្រាលជ្រៅ ជូនចំពោះលោកយាយ លោកតា ពុកម៉ែ អ៊ំពូមីង បងប្អូនភ្ញៀវទេសចរជាតិ និងអន្តរជាតិ ដែលបានអញ្ជើញមកលេង កម្សាន្តនៅខេត្តព្រះសីហនុ។
ក្នុងឱកាសព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្តែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែ អកអំបុករយ:ពេលបីថ្ងៃ ឯកឧត្តម​អភិបាលសូមគោរពជូនពរបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ សូម មានសុខសុភមង្គលគ្រប់ក្រុមគ្រួសារ មានសុខភាពល្អបរិបូរណ៍ មានសុខសុវត្ថិភាពក្នុងការធ្វើដំណើរ និងសូមជួបប្រទះនូវពុទ្ធពរ ៤ ប្រការ គឺ អាយុ វណ្ណៈ សុខៈ ពលៈ កុំបីឃ្លៀង ឃ្លាត។